VÍTEJ VE SVĚTĚ PO VÁLCE

Svět, jak ho známe, přestal existovat.

Nic není jako dříve. Nikoho netrápí, kolik úkolů do školy ho ještě čeká, neodpočítává dny do dovolené. Už totiž žádná škola neexistuje, ani dovolená nebo složenky za elektřinu...Vše, co nám zbývá, jsou naše životy a snaha přežít

Ptáte se, jak se to stalo? Za vším stojí lidská nenasytnost - samozřejmě.

Je tomu přes dvanáct let, kdy americká vědecká výprava našla v amazonském pralese nový druh zvířat. Řád netopýrů, který se pyšnil vlastností neobvykle rychlého hojení. Po podrobném zkoumání zjistili, že za úžasnou schopností zvířat stojí dosud nepoznaný virus. Ten se jim podařilo izolovat a ocitl se jim tak v rukou potencionální lék na všechny myslitelné i nemyslitelné neduhy lidstva. V tu chvíli do toho vstoupila armáda, jak jinak. Na tajné vojenské základně kdesi v americkém vnitrozemí začala lék testovat na lidech. Jen si to představte, super vojáci, kteří se rychle uzdraví z každého zranění a kteří nejsou zpomalováni nedokonalostmi vlastního těla. Testování nejdříve provázel nezdar, brzy se však dařilo pokusné subjekty udržet naživu. Kromě odolnosti vůči nemocím a zrychlenému hojení v nich však virus podnítil i něco... jiného... Zuřivou agresi, nadlidskou sílu a chuť zabíjet. Jestli si myslíte, že tohle je ta chvíle, kdy si vědci řekli STOP, vymyká se nám to z rukou, tak jste vedle.

A pak se to stalo. Dvanácti pokusným subjektům se podařilo uniknout ze střeženého vojenského zařízení a mohlo tak dát průchod svým zuřivým ambicím. Tak zuřivým, že vnitrozemí padlo do tří dnů. Po něm další a další státy po celém kontinentu. Zdravotnictví, zemědělství, školství ... vše šlo do kytek. Než stačil svět zareagovat, Amerika padla. Většina obyvatel zemřela, zbytek se nakazil virem.

A tak začala Válka. Evropa nasadila do boje naprosto vše, jaderné, biologické, konvenční zbraně. Poslala na Ameriku kilotuny a kilotuny bomb. Snížila počet mutantů na minimum, ale přes veškerou snahu se nákaza dostala díky dopravě a ledu až sem. A válka pokračovala.

Nyní se nacházíme v místech, kde kdysi stálo Týniště nad Orlicí, dnes tu však stojí pouze doutnající ruiny, lidstvo je takřka pryč. Chybí jídlo, voda, elektřina, střecha nad hlavou... A to nejhorší, hrozba v podobě viráků, chodí i nadále mezi námi.

Vítej ve světě po Válce!