DEN 1.

Velitelský čas 15:00:00 - všichni kluci jsou po roce opět připraveni splnit další náročnou misi, která prověří jejich psychickou i fyzickou odolnost, a že to nebude lehké! Ihned po příjezdu jsou seznámeni s úkolem mise ZARBO a dozvídají se o tajemné runové mozaice, jejíž dílky musí najít a poskládat, aby rozluštili starodávné poselství. Dostává se jim do rukou mapa území rozdělená na třicet sektorů a jedna RUNA, která se podařila nalézt při předchozím pátrání. Aby prozkoumali co nejvíce úseků, jsou roztřízeni na dva týmy, červený a modrý.

Červený tým

Řídíme se generálovým rozkazem a vydáváme se prozkoumat sektory v severní části mapy. Netrvá dlouho a narážíme na nepřátelský tábor žoldáků, který se nachází jen kousek od naší základny. Po rychlé přestřelce se stahujeme zpátky a věnujeme veškeré úsilí obraně naší základny. Útoky žoldáků však polevují až k večeru. Ubránili jsme základnu, a ještě se nám podařilo získat 2 RUNY!

Večer se k nám vrací modrý tým s prázdnýma rukama. To se nám ale nezdá! Cítíme ve vzduchu zradu a proto ani my jim o svém nálezu nic neříkáme.

Modrý tým

Rozdělili jsme se na dva týmy, abychom prozkoumali více sektorů. Každý tým dostal rozkaz od generála, aby prozkoumal určité sektory a našel RUNY. Vydali jsme se na cestu podle našich instrukcí a zanedlouho jsme nalezli tajnou základnu archeologů, ve které se skrývalo plno důležitých informací. Dozvídáme se zde o nesmírné ceně run, když bychom je chtěli prodat. Po rozsáhlém pátrání nacházíme dvě RUNY. Po návratu na základnu jsme vycítili náhlou změnu atmosféry. Po tom, co jsme dnes při svém pátrání zjistili, nám nezbývá nic jiného, než o nálezu RUN a archeologické stanice pomlčet. Červení před námi ale také něco tají! Nezdá se nám, že by za celodenní pátrání nenašli ani jednu RUNU! Proto bereme celou situaci do svých rukou, dobrovolně se hlásíme na noční hlídku a poté pod rouškou tmy s původní RUNOU a se svými zavazadly ve vší tichosti opouštíme základnu a stěhujeme se do bývalé archeologické stanice. Spát jdeme až nad ránem...