Deník bojovníků

Den – PONDĚLÍ

Po příjezdu proběhlo seznámení mezi sebou i se zbraněmi, zkoušení a seřízení zbraní, následně jsme se rozdělili na dva týmy a zastříleli jsme si na základně.

Po obědě jsme díky zkušenostem z dopoledního střílení opevnili základnu a naučili jsme se základy zdravovědy. Po setmění jsme se rozdělili na malé skupinky a vydali se na noční stezku (chůze po reflexních páskách) s úkoly – 10x dřepy se zbraní, rovnováha – chůze po kládě (balanc), 10x kliky, morseovka (SOS), přenos zraněného, krev z nosu, omdlení, laserová střelnice. Na konci stezky jsme čekali na poslední skupinu, když v tom jsme najednou uslyšeli výbuch a z nebe spadla družice SENTINEL-7, kterou jsme poté transportovali na základnu.

  • Den – ÚTERÝ

Prohledání družice, výuka taktického pohybu v různých prostředí a podmínkách, družice nás odkázala na černou skříňku, která dopadla do rybníku Rozkoš. Kvůli deštivému počasí jsme se museli pohybovat velice rychle, abychom postavili předsunutý tábor. Černá skříňka byla světelně označena, protože jsme ji museli najít za snížených viditelných podmínek a zahájit pozorovací činnost, při které jsme uvařili večeři pro své velitele (rozdělat oheň po dešti pomocí křesadla v grilu uprostřed lesa). Jakmile byly vhodné světelné podmínky, vyrazili jsme najít černou skříňku. Byli jsme úspěšní a vydali jsme se k černé skříňce. Při přesunu jsme museli překonat několik bažin. Během brodění jsme náhle slyšeli cizí hlasy a viděli jsme světla a lasery. Museli jsme se potichu dostat k černé skříňce, která byla na rozpadlém molu potopená ve vodě. Jelikož se nepřítel blížil, museli jsme zahájit střelbu, abychom měli více času na získání černé skříňky. Nepřítele jsme zahnali, ale v boji nechali svého zraněného druha, kterého jsme zajali.

Se zajatcem jsme se stáhli a začal krutý výslech, při kterém nám prozradil jméno své babičky. Zjistili jsme název žoldácké skupiny – QRKoudilové, kteří za peníze získávají zálohu z družice. Dále nám prozradil informace o přesunu dílů družice dodávkou ve středu mezi 10-13 hodinou. U zajatce jsme zajistili mapu s trasou dodávky a raketomet na vyřazení automobilu. V noci jsme okusili sílu přírodních živlů ve formě deště. Všichni jsme se krásně vyspali.

  • Den - STŘEDA

Když jsme se probudili, museli jsme sbalit svou předsunutou základnu a po snídani jsme se vydali na přepad dodávky. Po přesunu na ideální místo přepadu jsme se rozdělili na několik skupinek, abychom zajistili auto s minimálními ztrátami. Pomocí raketometu jsme vyřadili vozidlo z pohybu a zajistili jsme posádku vozidla a získali jsme od ní informace o jejich základně, která se nacházela blízko od nás. V základně se údajně nacházely díly družice a místnost s informacemi o poloze dalších částí zálohy družice. Po ohledání dodávky jsme zajistili další část zálohy. Díky informacím od posádky jsme se přesunuli do jejich základny, kde začali kruté boje, ale podařilo se nám získat další části zálohy z vodních sejfů. Nejtěžší úkol byl dostat se do hlavní kanceláře, kde bylo hodně nepřátel, ale nakonec se nám podařilo zjistit polohu tří částí zálohy družice. Poté jsme si v prostoru vyzkoušeli taktiku CQB.

  • ČTVRTEK

V dopoledních hodinách jsme se rozdělili na dvě skupinky. Jedna skupina si vyzkoušela opičí dráhu se střílením na terče. Druhá skupinka se naučila výsadek z auta a následně se přesunula na louku, kde se naučili střelbu z luku.

Díky souřadnicím získaným z posádky jsme museli pomocí raftu splavit řeku. Večer jsme si dali zaslouženou večeři v KFC a MCdonaldu, kterou nám zajistila ochotná rodina Kubcových. Po příjezdu probíhali noční boje kolem naší základny, útočili na nás QRKoudilové.

  • PÁTEK

Dopoledne jsme navazovali na čtvrteční dopolední program (prohození skupinek). Po poledním klidu jsme trénovali obranu proti noži a základy sebeobrany. Polovina tábora se díky dalším souřadnicím vydala na most. Bohužel dílky se nacházely na mostě a byly přístupné jenom pomocí slaňování z mostu. Druhá část se učila základy map a stavění přístřešků. Následně jsme se vyměnili. Po čtvrtečních útocích QRKoudilů jsme se rozhodli najít jejich základnu, kterou jsme úspěšně přepadli a zajistili další část zálohy družice, kterou jsme následně ubránili na naší základně.

  • SOBOTA

Ráno jsme oslavili narozeniny našeho spolubojovníka Dana.

Poslední souřadnice ze základny QRKoudilů nás zavedla do lesů kolem Štěpánovska. Na souřadnicích jsme objevili QR kód a po jeho načtení jsme zjistili souřadnice další zálohy, která se skrývala v podzemním bunkru. Dílek se nám povedlo úspěšně získat. Celou dobu nás pronásledovali QRKoudilové. Následně jsme přijeli do základny a jeli jsme si nakoupit do krámu zásoby. Z krámu jsme se přesunuli na naši základnu, ale po příjezdu na nás čekalo nemilé překvapení. Viděli jsme zavřenou bránu a u ní stála nepřátelská hlídka . V tu chvíli jsme si uvědomili, že jsme na základně nechali tři spolubojovnice s kočkou. Zachvátil nás hněv a chtěli jsme všechny QRKoudili poslat do věčných lovišť. Přesunuli jsme se a vymysleli plán útoku na naši základnu. Naší výhodou byla dokonalá znalost základny. I když početní převaha QRKoudilů nás z počátku zastavila, dokázali jsme získat základnu, a hlavně osvobodit naše spolubojovnice. Následně jsme si dali večeři, a pořádně jsme oslavili narozeniny Dana. V podvečer na nás opět zaútočili zbytky QRKoudilů, ale útok jsme úspěšně odrazili.

  • NEDĚLE

Ráno jsme vyhodnotili opičí dráhu se střelbou na terč. Vyhrál Miloš Michel, těsně v závěsu byl Daniel Kozlov a třetí David Hudek, ale všichni jsme byli velice vyrovnaní. Dopoledne jsme se rozdělili na dva týmy, zastříleli jsme si kolem naší základny a získali jsme kompletní zálohu družice.

Po obědě jsme konečně složili celý QR kód, který jsme načetli a ten nás přesměroval na webovou stránku s telefonním číslem a zašifrovanými údaji. Po zavolání na telefonní číslo, jsme se domluvili na předání celé zálohy na veřejném místě (náměstí v Týništi nad Orlicí). Když jsme předali zálohu, skončil tento tábor a už se těšíme na další zážitky se svými spolubojovníky.