DEN 3.

Modrý tým

Již brzy ráno nás čekaly rozkazy od generála, který určil sektory, ve kterých budeme dnes pátrat po RUNÁCH. Těch už jsme měli poměrně dost a tak pochopitelně přišly otázky, co znamenají drobné bílé znaky po stranách RUN. V době internetu jsme se snažili vypátrat na mobilech pár informací, ale ani google nám nepomohl a nic nám nedávalo smysl. Čekajíc na útok červených se jeden tým vypravil na předsunuté stanoviště a druhý pokračoval v budování opevnění základy, kácel stromy, stloukal desky a vyráběl překážky. Červené jsme překvapili palbou před našim táborem a narušili jsme tak jejich plány. Nejdříve se sice zdáli zaskočení, ale bylo jich bohužel více. Náš útok odrazili a dostali se až k základně, kde nám ukradli RUNU. Sebrali jsme všechny své síly, začali jsme na ně pálit, ale i když jsme je nakonec přemohli, RUNU jsme již zpátky nezískali. Už už jsme se těšili na oběd a kručelo nám v žaludcích, když na nás zpoza stromů začali útočit žoldáci. Ty se nám ale po krátké přestřelce povedlo přemoci a konečně přišel čas na vytoužený oběd.

Těsně před 18:00 se přesouváme na místo určení, abychom získali raft. Vidíme, že červení jsou právě uprostřed přestřelky se žoldáky a tak využíváme situace a začínáme do nich pálit z druhé strany. Jsme úspěšní a daří se nám jich dost postřílet. K raftům je ještě velký kus cesty přes louku a tak vybíháme a ze všech sil se snažíme dostat k raftům, ale červení a žoldáci nás na otevřeném prostranství vystřílí. O rafty se poté bojuje až do večerních hodin, během kterých nám je ukradeno několik RUN. 

Zaútočíme na nepřátelskou základnu, ale při nepodařené akci je zajat jeden z našich. Jako správní přátelé se pro něj vydáváme a podaří se nám dojednat jeho vrácení. Ustupujeme na základnu, abychom se navečeřeli a vymýšlíme další strategii - pro raft, který jsme ještě nezískali, si zajdeme za tmy. Když se v 23:00:00 připravujeme na tajnou výpravu do tábora žoldáků, překvapí nás na kraji lesa pohybující se stín. Všichni zalehneme do palebných pozic a míříme na přicházející postavu, ze které se po chvilce vyklube bývalý člen tábora červených. Netrvá dlouho a přijímáme ho mezi sebe s podmínkou, že nám musí pomoci ukrást raft z nepřátelského tábora. A tak se pod rouškou tmy vydáváme na nebezpečnou misi. Žoldáci jsou naštěstí po celodenních bojích vysílení a po chvilce střílení se nám daří utéct i s raftem a co víc - z jejich tábora si postupně odneseme i 4 RUNY. Naprosto vyčerpaní uleháme ke spánku.

Červený tým

Ráno po nástupu jsme obdrželi nový rozkaz od generála, ve kterém stálo, že dnes budeme bojovat v dalších archeology označených sektorech. Neváhali jsme ani chvíli a v co nejkratším čase jsme byli připraveni vyrazit pro další RUNY. Rozdělili jsme se na dva týmy, z nichž jeden zůstal bránit základnu a již nalezené runy a druhý vyrazil po zuby ozbrojen do terénu. Po chvíli prozkoumávání sektorů jsme se střetli s nepřátelským modrým týmem. Byli oproti nám v menšině a proto jsme neváhali využít příležitosti a zaútočili jsme na jejich základnu. Jako odměnu jsme si odnesli jednu z jejich RUN. 
Náš druhý tým si dnes bohužel nevedl tak dobře a po tvrdém souboji s žoldáky nám byla též ukradena jedna RUNA. To jsme nemohli nechat jen tak! Žoldáci naštěstí nebyli příliš rychlí a než se stihli přesunout na archeologickou stanici, kterou obsadili, stačil náš úderný tým vrátit jednu runu na základnu, a ještě si bez většího odporu žoldáků vzít jednu runu na jejich základně.

Po tomto krutém boji přišel čas odpočinku a oběd. Po něm se ale opět rozezněly zvuky airsoftových zbraní a boj o RUNY pokračoval dál až do té doby, než nám generál sdělil, že k dalšímu hledání RUN budou nezbytné rafty. Psychicky a fyzicky jsme se připravili na dlouhý večerní boj, ve kterém šlo jen o jedno - přežít a ukořistit raft.

Nechali jsme tři vojáky střežit základnu a s předstihem jsme se vydali do boje. Raft měl být přivezen až v 18:00:00 a tak jsme mezitím prozkoumali okolí kolem místa setkání a přilehlé sektory kvůli runám. Náš lov byl úspěšný, v kapse nám přistály další dvě RUNY! Ještě jsme měli trochu času, abychom zaujali útočné pozice a už jsme se zatajeným dechem očekávali příjezd dodávky s rafty... V tom na nás ale zaútočil nepřátelský odstřelovač s žoldáky a několik z nás zabili. Z druhé strany nás obklíčil tým modrých a my se ocitli pod křížovou palbou.

My se však nevzdali a hrdinně jsme se prostříleli až k dodávce s rafty. Boj trval několik dlouhých hodin a potom jsme takticky ustoupili zpět do základny, která se ocitla pod útokem modrých. Dařilo se nám útok úspěšně odrážet a co víc, dokonce se nám podaří jednoho z nepřátel zajmout. Těšili jsme se, že zajatce vyměníme za několik RUN, o to víc jsme ale zklamaní, když zjišťujeme, že ho jeden vedoucí našeho týmu vyměnil jen po pouhé diplomatické rozpravě. Takovou zradu nehodláme tolerovat a proto dáváme dotyčnému na výběr - buď kulka do hlavy nebo vyhoštění. Vedoucí si zbaběle vybírá exil a se sbalenými věcmi beze slova odchází